VIDEO / Shqiptarët rrahin serbët, hapën flamurin e tyre para vajzës me flamurin shqiptar

Estimated read time 1 min read

Pa dyshim që ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë ka bërë krenarë shqiptarët fal performancës të shkëlqyer të Xherdan Shqirit dhe Granti Xhakaës.

Gjatë ndeshjes nuk munguan provokimet dhe fyerjet ndaj shqiptarëve, madje vet trajneri i serbisë i ka sharë shqiptarët  në stadium. Për këtë sjellje skandaloze autoritetet sportive nuk kanë patur asnjë reagim.

Pasi kombëtarja serbe u “gjunjëzua” para Shaqirit dhe Xhakës, shqiptarët dolën të festonin, ndërsa serbët e frustruar kanë dalë në rrugë duke kërkuar vdekjen dhe zhdukjen e shqiptarëve.

Në një video të shpërndarë në “JOQ” një vajzë me flamurin shqiptar në rrugë e cila shpreh krenarinë për Shqipërinë dhe futbollistët shqiptarë që luajnë në zvicër.

Por para saj një grup djemsh serb hapin flamurin e vendit të tyre duke fyer Shqipërinë. Në këto momente, siç shihet dhe në video, djemt shqiptarë kanë mbrojtur vajzën duke grushtuar serbët të cilët largohen me vrap.

You May Also Like

More From Author