Të dehur në parlament! Përjashtohen nga parlamenti për 10 Edi Paloka dhe Bujar Leskaj

Estimated read time 1 min read

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën pranuar kërkesën e 7 deputetëve të Partisë Socialiste për të përjashtuar nga pjesëmarrja në komisione dhe në seancë plenare për 10 ditë të dy deputetëve demokratë, Edi Paloka dhe Bujar Leskaj.

Vendimi erdhi pas përplasjes në seancën plenare mes tyre dhe kryeministrit Edi Rama.

Gjatë votimit të buxhetit ditën e djeshme në Kuvend, deputetët e PS pretendojnë se deputetët e PD, Leskaj dhe Paloka kanë hyrë të dehur nga kafja e Kuvendit brenda në sallë, dhe kanë përdorur fjalor fyes e banal ndaj kryeministrit Rama.

You May Also Like

More From Author