Shqiptari humb gruan pasi e vuri bast në një ndeshje Futbolli

Estimated read time 1 min read

Një shqiptar ka vënë gruan e tij si bast në ndeshjen e Argjentinës dhe Bullgarisë në Kupën e Botës 1994.

Kështu ka shkruar në librin e tij të fundit “Tregime të pabesueshme të Kupës së Botës”, shkrimtari argjentinas Luciano Wernicke.

Sipas shkrimtarit shqiptari në vitin 1994 vuri si bast gruan e tij në këtë ndeshje dhe kur ai humbi bastin humbi edhe gruan.

“Në vitin 1994, një shqiptar hyri në një dyqan bastesh dhe vuri bast gruan e tij në një fitore të Argjentinës kundër Bullgarisë. Shqiptari humbi bastin, pasi Argjentina u mposht me rezultatin 2 me 0, si rrjedhojë ai humbi edhe gruan,” tregon ai.

Ndërkohë pjesë librit me histori të çuditshme nga Kupa e Botës është edhe një burrë i cili u hodh në një lumë plot krokodilë për të marrë biletat për Kupën e Botës 2010, një lojtar i Uruguait u kthye në fushë menjëherë pasi pësoi një atak në zemër dhe një çift rus u ndanë pasi debatuan se kush ishte lojtari më i mirë, Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo.

You May Also Like

More From Author