Sacchi: “Mund të ketë probleme për Milanin nëse ata nuk futen në lojë me mentalitetin e duhur!

Estimated read time 1 min read

I intervistuar në La Gazzetta dello Sport, Arrigo Sacchi foli për vështirësitë që Milani mund të gjejë sonte me Torinon: “[…] Dhe kështu mendoj se për Milanin do të jetë një angazhim i komplikuar, edhe sepse kuqezinjtë vijnë nga Zagrebi. dhe do të kenë në mendje ndeshjen e së mërkurës kundër Salzburgut, e cila do të jetë vendimtare për kualifikimin në fazën e 16-të të Ligës së Kampionëve.

Duhet të shihet nëse Milani do të dalë në fushë me mendje krejtësisht të lirë. Nëse jo, dhe nëse do të ishte Toro Në gjendje të përsërisë testin në Udine, mund të ketë probleme për Milanin”.

You May Also Like

More From Author