Maldini i magjepsur nga sulmuesi anësor i Midtjylland

Estimated read time 2 min read

AC Milan ka vëzhguar nga afër një talent të FC Midtjylland dhe ata po vlerësojnë për një përpjekje për ta nënshkruar atë, sipas një raporti.

Sipas Calciomercato.it, ishin vëzhgues të Milanit në Stadio Olimpico për ndeshjen midis Lazios dhe klubit danez në fazën e grupeve të Ligës së Evropës, pasi ata po vëzhgonin Gustav Isaksen, i cili shënoi.

21-vjeçari ishte protagonist në takimin e parë mes skuadrave që përfundoi 5-1 për Midtjylland dhe anësori danez shënoi golin pas vetëm tetë minutash në kryeqytetin italian me një goditje të saktë me këmbën e djathtë.

Isaksen ka qenë në fokusin e Milanit prej disa kohësh duke qenë se strategjia e klubit është të vërë shumë baste për talentet e rinj. Paolo Maldini dhe Ricky Massara janë ‘magjepsur’ nga sulmuesi, i cili ‘nuk i zhgënjeu pritshmëritë’.

Roli i krahut të djathtë vazhdon të jetë problem për Milanin pasi Junior Messias dhe Alexis Saelemaekers të dy nuk mund të gjejnë një pikë startuese për një kohë të gjatë, me Ante Rebic dhe Brahim Diaz të përshtatur javët e fundit.

Isaksen mund të jetë profili i duhur dhe mund të bëhet një përpjekje në janar, veçanërisht nëse eksperimenti Rebic nuk funksionon. Megjithatë, Newcastle, Arsenal dhe West Ham janë të gjithë të interesuar, ashtu si edhe Fiorentina, me një çmim të kërkuar prej 20 milionë euro.

You May Also Like

More From Author