Kërcënoi me armë zjarri kushëririn, arrestohet 40-vjeçari në Tiranë

Estimated read time 1 min read

Një 40-vjeçar është arrestuar ditën e sotme nga policia e Tiranës, pasi akuzohet se ka kërcënuar me armë zjarri kushëririn e tij.

Uniformat blu bëjnë me dije se në pranga ka rënë shtetasi me inicialet B.K, banues në Pezë të Madhe.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dorëz, ndërsa mësohet se si pasojë e një konflikti për motive pronësie 40-vjeçari ka kanosur me armë zjarri kushëririn e tij me inicialet B.K.

Në momentin e ndërhyrjes së policisë, 40-vjeçari ka tentuar të fshehë armën e zjarrit pushkë në afërsi të banesës së tij, por është gjetur nga shërbimet e policisë dhe është sekuestrur në cilësinë e provës materiale.

Sakaq, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

You May Also Like

More From Author