Izraeli nis kundërsulmin ndaj Hamasit

Estimated read time 1 min read

Këtë mëngjes mijëra raketa u hodhën nga Rripi i Gazës drejt Izraelit.

Grupi palestinezë Hamas mori përgjegjësinë për sulmin.

Ndërkohë, Izraeli ka nisur një kundërsulm ndaj caqeve të militantëve palestinezë.

Ndryshe, izraelitët dhe palestinezët kanë konfirmuar se ka viktima në të dyja palët.

You May Also Like

More From Author