Horoskopi ditor, 9 Nëntor 2022

Estimated read time 4 min read

Dashi

Mënyra se si veproni kur takoni për herë të parë njerëz të rinnj është tipike për shenjën tuaj. Duket se keni gjithmonë një mësim për të dhënë, duke ju bërë të prirur për të dhënë këshilla kur nuk është gjithmonë e dëshiruar. Mundohuni të pranoni pikëpamjet e të tjerëve për një ndryshim.

Demi

Filozofia juaj e jetës vjen natyrshëm. Nga ana tjetër, tashmë keni një këndvështrim të thellë për jetën që me siguri e keni trashëguar. Do të ishte interesante që ju të zgjeroheni pak në filozofinë tuaj dhe të përpiqeni ta ktheni atë në diçka konkrete.

Binjakët

Ju prireni të mendoni se detajet ju pengojnë të keni një vizion global, por kjo thjesht nuk është e vërtetë. Nuk ka asnjë konflikt midis pikëpamjes afatgjatë dhe nevojave afatshkurtra. Thjesht mendoni se kjo e fundit i pengon të parës. Mundohuni të mendoni për detajet që gjeni

Gaforrja

Pikëpamja juaj për jetën ka ndryshuar dhe, mbi të gjitha, ju jeni më të vetëdijshëm. E kaluara nuk ju shqetëson më. Është koha që ju të bëni një shkëputje të pastër nga besimet që ju pengojnë. Ju mund të tronditni familjen tuaj, por ata do ta kalojnë atë.

Luani

Mos shikoni prapa, edhe nëse nuk shihni asgjë para jush. Ju duhet të vazhdoni të ecni përpara. Është e vërtetë që kjo është më e lehtë të thuhet sesa të bëhet. Sidoqoftë, ndihuni të frymëzuar për ta provuar. Në aspektin sentimental do të ndiheni I frymëzuar.

Virgjëresha

Ky do të ishte momenti për t’i thënë po fatit tuaj. Jeni pak të frustruar sepse gjërat nuk kanë ecur përpara ashtu siç dëshironi. Por në vend që të lini frikën tuaj t’ju pengojë, kthejeni energjinë e saj në avantazhin tuaj.

Peshorja

Mos prisni të takoni sot partnerin e ëndrrave tuaja. Përkundrazi, shpresat tuaja romantike ka të ngjarë të përballen me zhgënjim. Do të ishte më mirë t’i kushtoni energjitë tuaja drejt diçkaje më realiste, siç është situata juaj financiare. Ndoshta ka nevojë për vëmendje.

Akrepi

Ka disa gjasa që një takim i kohëve të fundit me një person me ndikim të ketë vënë në heshtje shpresat tuaja për projektet që keni. A do t’i braktisësh dhe do të jetosh me keqardhje? Apo do të zgjidhni t’i ruani qëllimet tuaja pavarësisht këshillave. Merrni një vendim.

Shigjetari

Edhe nëse nuk jeni në punë sot, çështjet e punës janë ende në mendjen tuaj. Mendimet më të rëndësishme janë ato të shkatërrimit – të rrënimit. Kjo është një kohë për të lënë situatën tuaj aktuale të bjerë në mënyrë që të mund të ndërtoni diçka më të fortë se kurrë më parë.

Bricjapi

Ju jeni në një pikë vendimi – një udhëkryq. Tani për tani, mendimi juaj është praktik dhe kritik. Ju mund të shihni pengesat në rrugë. Kjo është një kohë e mirë për ju që të peshoni të mirat dhe të këqijat e vendimit tuaj të ardhshëm. Mendimi juaj është i qartë.

Ujori

Ngadalësoni ritmin dhe mos jini kaq ekstrem në mendimet dhe veprimet tuaja. Ju duhet ta zbutni punën tuaj me pushim dhe relaksim. Kjo është një ditë e mirë për ju për t’i dhënë vetes pushimin që meritoni. Relaksohuni dhe argëtohuni. Lërini punët për më vonë.

Peshqit

Mendja juaj e pavendosur po e bën të vështirë për ju që të veproni me efikasitet. Energjia humbet ndërsa përpiqeni të kuptoni lëvizjen tuaj të ardhshme. Dikush mund të përpiqet të manipulojë opsionet tuaja. Sigurohuni që të mos bini në grackën e tij ose të saj. Bëhu i fortë.

You May Also Like

More From Author