Dhunoi të moshuarën, flet babai i infermieres: Vajza ime është në gjendje të rëndë

Estimated read time 1 min read

Babai i 23-vjeçares Aurona Pelaj që ka dhunuar të moshuarën në azilin e pleqve në Pejë shprehet se e bija është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në një bisedë për ‘T7’, tha se është i shqetësuar për gjithçka ka ndodhur ndaj kërkoi falje në emër të së bijës.

Megjithatë sot ka marrë avokat që të mbrojë të bijën që rrahu të moshuarën, në vend që të kujdesej për të.

Autoritetet arrestuan tre infermiere, personi që dhunonte të moshuarën dhe dy që e kanë filmuar.

Videoja që ka tronditur opinionin publik që prej ditës së djeshme ka bërë jehonë edhe në mediat e huaja.

Daily Mail ka publikuar videon duke e shoqëruar me titullin “Momenti tronditës një grua e moshuar në shtëpinë e kujdesit në Kosovë goditet vazhdimisht nga infermierja”.

You May Also Like

More From Author