Monday, March 27

Month: December 2022

Horoskopi ditor, 25 dhjetor 2022
Fun

Horoskopi ditor, 25 dhjetor 2022

Dashi Në dashuri këtë ditë ka pak tension, kujdes që të mos nxisni polemika. Këtë ditë pushimi nga ana tjetër, mos u sforconi shumë dhe tregohuni më tolerant dhe më mirëkuptues. Demi Këtë ditë keni një vendosmëri të madhe, asgjë nuk mund t’ju largojë nga qëllimi juaj. Ata që sulen për takime janë të favorizuar. Ata që punojnë duhet të tregohen të hapur, ndryshime të rëndësishme po vijnë. Binjakët Në dashuri, partneri po ju duket i largët dhe kjo po krijon shumë shqetësime dhe dyshime. Megjithatë, duhet të bëni një pauzë që mund të shërbejë si mënyrë për t’u rikarikuar. Gaforrja Edhe pse kjo e diel është ditë festash, mërzia do të jetë e dukshme. Por pse nuk e vini në lëvizje imagjinatën tuaj dhe nuk mendoni për një argëtim krijues për të kaluar këto festa? Luani ...
Fun

“Mashtruesit” e horoskopit

Demi Le të jemi specifik sepse nuk duam që topi të marrë të gjithë demat. Fjala është për ata që i përkasin gjysmës së parë të dekadës së tretë të shenjës së tyre, pra nga 20 deri në 25 gradë. Arsyeja pse hundët e tyre “do të rriten” mjaft në vitin e ri është ndikimi që marrin nga Neptuni, i cili është në shtëpinë e tyre të njëmbëdhjetë. Kjo është shtëpia që merret me miqësitë, jetën shoqërore, shoqërinë dhe argëtimin ndër të tjera. Pra, këta Dem do të kenë prirjen t’u thonë shumë gënjeshtra miqve dhe të njohurve. Çështja është se ata mund të gënjejnë, madje mund ta besojnë thellë dhe mund të gënjejnë edhe veten. Virgjëresha Virgjëreshat nga të cilat duhet të “frikesoheni” në vitin 2023 dhe duhet të kontrolloni vazhdimisht çdo gjë që ju thonë, janë ata që i përkasin dekadës së tr...
Lajme, Shqipëri

Shkoi për kontroll në një shtëpi, inspektori vjedh 30 mijë euro

Më datë 21.12.2022, nga Drejtoria Rajonale e AMP-së Elbasan-Korçë, nën drejtimin e Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, u krye arrestimi në flagrancë për veprën penale “Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën” parashikuar nga neni 135 i Kodit Penal, i punonjësit të policisë: Inspektor Geraldo Nela, 24 vjeç, me detyrë Trupë shërbimi pranë Komisariatit të Policisë Cërrik. Arrestimi i këtij shtetasi u krye në kushtet e flagrancës në kuadër të veprimeve procedurale të autorizuara nga ana e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, në lidhje me kallëzimin e shtetasit S. K., me banim në Marinzë, Belsh, i cili në kallëzimin e tij pretendonte se gjatë një kontrolli të ushtruar pranë familjarëve të tij, më datë 20.12.2022, këtij shtetasi i ishte vjedhur një shu...
Teknologji

A kanë kontaktuar alienët me planetin Tokë? Ja çfarë zbuloi studimi izraelit

Nëse alienët ekzistojnë vërtetë, atëherë përse nuk kanë tentuar ndonjëherë të na kontaktojnë? Jeta e jashtëtokësorëve prej vitesh ka tërhequr vëmendjen e shumë shkencëtarëve dhe mbarë opinionit publik, ku nuk kanë munguar as teoritë e ndryshme konspirative. Por, një studim i fundit ka dhënë një shpjegim të ri, ku shprehen se alienët nuk kanë tentuar asnjëherë të na kontaktojnë. Kjo sipas tyre shpjegohet me faktin se deri më tani nuk ka asnjë shenjë nga inteligjenca. Në kuadër të zbulimit të këtij misteri, njerëzit i kanë dërguar sinjale të detektueshme nga hapësira në vitin 1930, por deri më tani nuk ka pasur asnjë mesazh mbrapsht. Shkencëtarët thanë se valët radiofonike janë dërguar deri në rreth 15 mij yje larg në Rrugën e Qumështit, por s’kanë marrë ende asnjë reagim. Me...
Kosovë, Lajme

U dënua me 26 vite burg, momenti kur ish-komandanti i UÇK shpallet fajtor

Ky është momenti kur ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa, ngritët në këmbë për të pritur vendimin e Gjykatës Speciale. Mustafa, është dënuar të premten nga Gjykata Speciale, me seli në Hagë, me 26 vjet burgim për vrasje të paligjshme, ndalim arbitrar dhe torturë. Ai është dënuar me 10 vjet burgim për ndalim arbitrar, 22 vjet burgim për torturë dhe 25 vjet burgim për vrasje të paligjshme. “Trupi gjykues ju dënon me vendim të njësuar me 26 vjet burgim, ku do të llogaritet koha e kaluar në paraburgim”, ka thënë kryegjykatësja, Mappie Veldt-Foglia, duke shtuar se krimet janë kryer ndaj shqiptarëve. Ai është shpallur i pafajshëm për trajtim mizor. Salih Mustafa është arrestuar dhe më pas është transferuar në njësinë e paraburgimit të Gjykat...
Lajme, Shqipëri

Po përgatiste sulme terroriste në Shqipëri, dënohet me 10 vite burg

Është dënuar me 10 vite burg Bijan Pooladrag, ish-anëtar i kampit të muxhahedinëve MEK që dyshohet për sulme terroriste në vendin tonë. Pooladrag u dënua me 15 vite burg, por për shkak të gjykimit të shkurtuar përfitoi ulje dënimi. I dënuari ishte rekrutuar nga Garda Revolucionare e Iranit, të cilëve akuzohet se iu ka dhënë informacione për kampin në Manzë. Bijan Pooladrag akuzohet për veprat penale “Vepra me qëllime Terroriste”, “Organizata Terroriste”, “Pjesëmarrja në veprime luftarake në një shtet të huaj” dhe “Organizimi për pjesëmarrje në veprime luftarake në një shtet të huaj”.
Lajme, Shqipëri

U mblodhën për t’i festuar ditëlindjen, e qëllojnë me armë për 25-vjetor

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga plagosja e dyfishtë në Tapizë të Fushë-Krujës gjatë orëve të vona të natës. Mësohet se në tavolinën e lokalit ku ndodhi plagosja ishin 6 shokë, të cilët ishin mbledhur për të festuar ditëlindjen e 25-vjeçarit që mbeti i plagosur. Ai është Lorenc Cani 25 vjeç. Ky i fundit u qëllua me armë nga shoku i tij Xhentil Sefa 25 vjeç, pas një debati që nisi mes tyre për shkaqe banale. Dyshohet se ata kanë qenë edhe nën efektin e alkoolit. Lorenc Cani u qëllua me armë në shpatull, ndërsa autori Xhentil Sefa u vetëplagos me armë në dorë. Të dy u dërguan në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Dy prej shokëve kallëzuan ngjarjen në polici dhe pasi iu mor dëshmia u lanë të lirë. Ndërsa dy të tjerë, Flogert Kallari dhe Hygert Muja u arrest...
Lajme, Shqipëri

Trupi iu nda në disa pjesë/ Detaje nga aksident tragjik në Tiranë me 1 të vdekur

Një aksident tragjik është regjistruar së fundmi në atustradën Shkozë-Teg. Mësohet se një person është përplasur nga një automjet.  Bëhet e ditur se trupi i të ndjerit është ndarë në disa pjesë dhe policia nuk po e identifikon dot. Më datë 06.12.2022, rreth orës 17:30, në aksin rrugor të Shkozës, një automjet me drejtues ende të paidentifikuar, ka aksidentuar një shtetas ende të paidentifikuar, i cili si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë në vendngjarje. Grupi hetimor po punon për saktësimin e gjeneraliteteve të drejtuesit të automjetit dhe të viktimës, si dhe për sqarimin e rrethanave të aksidentit.
Lajme, Shqipëri

Ja kush ishte autori që goditi Sali Berishen me grusht

Është identifikuar autori që goditi me grusht kreun e Partisë demokratike, Sali Berisha gjatë kohës që ky i fundit ishte duke marshuar drejt podiumit. Mësohet se bëhet fjalë për Gentian Shehu. Ai është shoqëruar nga policia dhe momentalisht ndodhet në komisariatin nr 1.
Fun

Horoskopi ditor, 6 dhjetor 2022

Dashi Takimet në këtë të martë do të jenë shumë pasionante, do të favorizohen njohjet e reja dhe në përgjithësi nëse jeni vetëm do të keni mundësinë të luani letrat tuaja në maksimum! Siguri e shtuar në punë. Demi Në dashuri kohët e fundit ka pasur pak grindje, përpiquni të mos krijoni polemika të kota. Një lajm interesant po vjen në punë. Binjakët Është një moment interesant për të rizbuluar veten si njerëz më sensualë, përpiquni të përjetoni emocionet ashtu siç vijnë pa u menduar shumë për to. Në punë, nëse keni një negociatë në proces e sipër, mos hezitoni, por mbylleni atë në ditët në vijim. Gaforrja Në dashuri, sikletet do të kthehen në mesin tuaj, kohët e fundit ka pasur disa zënka me partnerin/en, grindje që ju kanë bërë më nervozë. Në aspektin e punës, kushtoj...